Milan Markovič

MM SHOW

Po jedenástich rokoch nepretržitého vysielania televízneho programu VEČER MILANA MARKOVIČA (v rokoch 1995-1998 v Českej televízii s názvami NA ŠIKMÉ PLOŠE a NA ROVINU) nastala konečne potrebná zmena.

S nástupom roku 2004 prišla ponuka od Slovenskej televízie na medzinárodne známy typ „late night show“, neskorovečerný zábavný program s hosťami vysielaný priamym prenosom a s online spojením s divákmi pripojenými na internet. Ponuka znela: Každý štvrtok po 22. hodine.

Štáb

Tím pod vedením dramaturgičky Judity Gembickej sa dal okamžite do prípravných prác. Veľmi rýchlo sa zrodil podrobne rozpracovaný námet i s bodovým pilotným scenárom. Mladí architekti Robo Sopko a  Karol Kukla navrhli scénu a po dvojdňovej lehote na rozmyslenie súhlasil so spoluprácou spisovateľ, mysliteľ, v televízii už skúsený borec a znalec života Peter Pišťanek. Réžie sa ujal Vlado Fischer, ktorý odvysielal najviac častí Večera MM a  Peter Lipa ml. dal dohromady kvarteto hudobníkov, ktorí sa najčastejšie vyskytovali na zozname pochválených v reakciách televíznych divákov. Na post hlavného kameramana sa podarilo získať ostrieľaného a všeobecne žiadaného Jozefa Hardoša a miesto kameramana-detailistu so schopnosťou komunikovať s moderátorom obsadil po našom vyžiadaní Tibor Donoval. Zvuk mal na starosti Dano Habovštiak a miesto produkčného zastával spoľahlivý Milan Hodas. Program získal na istote a spoľahlivosti aj vďaka mimoriadne skúsenej asistentke réžie Evy Devečkovej.

Vybrané

Epizódy

Play Video

A ešte

zopár pohľadov