Milan Markovič

Večer Milana Markoviča

V decembri 1991 sa skončilo moje pôsobenie v bratislavskom Československom rozhlase. Prvá satirická talk-show s názvom POD PYRAMÍDOU sa prestala vysielať. Príčinou boli stále neprekonateľnejšie problémy s produkčným zabezpečovaním programu. Riešenie sa ponúkalo jediné: preniesť prípravu programu do súkromnej agentúry a vyrábať ho bez prekážok zo strany skostnateného rozhlasového manažmentu.

Nedalo sa. Napriek našej úpornej snahe nedošlo ani len k stretnutiu s vedúcimi predstaviteľmi rozhlasu, nikto z nich neprejavil ani okrajový záujem. Museli sme to vzdať. A rozhodli sme sa pokračovať v televízii. Reku, za pokus to stojí. A div sa svete, tam nás neodmietli.

Celý rok 1992 sa rodila zmluva s STV, pripravovalo sa naše miesto vo vysielacej štruktúre, pracovali sme na profile relácie, preberali sa i tie najmenšie detaily. Peter Breiner vymyslel programu názov: VEČER MILANA MARKOVIČA.

No a tak ako každá pesnička, tak aj každý televízny seriál má svoj koniec. Ten nastal 27. decembra 2003, keď sa Milan Markovič predstavil svojim divákom v Štúdiu L+S naposledy. V rozhodovaní mu pomohla ponuka Slovenskej televízie na seriál nočný. “Late night show” sa vysielala každý štvrtok po 22. h. a mala názov MM SHOW.

tvorcovia a tí ďalší

Kliknutím zväčšite a prečítajte si

Vybrané

Epizódy: