Milan Markovič

Zoznámte sa, prosím…

Išlo o zábavnú hru na zoznámenie sa iba prostredníctvom hlasového kontaktu. Pozícia na javisku znemožňovala vidieť sa navzájom. Vždy to boli tri dievčatá a traja mládenci (plus dvaja náhradníci pre prípad, že sa niekto nedostaví). Prišli už v predvečer tv záznamu, ale ženy i muži bývali v iných hoteloch, takže predtým sa nemali ako poznať.

Obrazovka predstavila symetrický dvojtočňový priestor s tromi stoličkami a stolíkmi v každej polovici. Funkcia toční so zaokrúhľujúcim sa  zrkadlovým pozadím za oboma sedeniami jednak znemožňovala priamy  vizuálny kontakt oboch polovíc navzájom, jednak tvorila pointu hry. V závere sa totiž obe polovice obrátili čelne voči sebe a došlo k rozuzleniu celej hry na zoznámenie. To všetko umne režíroval Karol Strážnický.

Pre dvojicu, ktorá si navzájom najviac „sadla“, bol odmenou lukratívny víkendový pobyt v zaujímavom prostredí.

Zachovala sa jedna z neskorších častí tohto seriálu, keď program už moderoval Peter Lipa. Scenár zostal na mne, ale čo sa moderovania týka, roku 1993, keď sa práve začali aj televízne Večery MM, už toho bolo na mňa akosi príliš. Petra v tejto neobvyklej polohe som však vymyslel ja a uznajte sami, že to nebol najhorší nápad.

V priebehu roka sme zaznamenali aj dve svadby. Avšak ani raz nešlo o tých víťazne zoznámených. Zakaždým to boli páry, ktoré oproti tej “oficiálne zoznámenej” dvojici nemali nijaké naordinované povinnosti a dosť času na neoficiálne zblíženie sa.

Slovenská televízia 1992-1993

Zoznámte sa, prosím...
Toto je jedna z prvších zostáv z r. 1992 (aj s dvoma náhradníkmi), keď som ešte takto "voľne pohodeného" moderátora predstavoval ja.
Play Video about Zoznamtesa-video-cover