Milan Markovič

Publicistika

Tlačou vyšlo aj zopár knižiek, s ktorými som mal voľačo spoločné

Bola som

(BOLA) SOM PRI TOM

O túto moju prvú "takmerbiografiu" sa pričinila moja dcéra, ktorá ma z tej i onej strany detailne opísala v knižke (BOLA) SOM PRI TOM. Za záhadných okolností to vydala v spolupráci s akýmsi juhoslovanským podnikateľom r. 1997.

Do tela

Do duše i do těla

Šéfredaktor Divadelních novin si dal so mnou robotu a vtelil to do útlej knižočky ROZHOVOR S MILANEM MARKOVIČEM (Vyd. AKROPOLIS 1993).

Ples núl

Ples núl

Ďalšie dve neveľké knižky sme dali dohromady s Jánom Štrasserom. Ich názvy: PLES NÚL a DVOJHRA. V tej prvej som pôsobil iba ako manekýn na obálke tak ako ma nakreslil Dušan Nágel. (Vyd. Archa 1994)

Dvojhra

Dvojhra

V tejto knižke sa striedajú Štrasserove piesňové texty z Večerov MM a moje glosy, ktoré vychádzali v týždenníku Domino fórum s názvom Druhé podanie. Mne sa však z celej knižky najviac páči prológ Kornela Földváriho. Fotograf Peter Procházka si neviem prečo zmyslel, že na ten náš ping-pong stačia naše frňáky. Vydalo vydavateľstvo L.C.A. roku 2000.

Kto sa bojí

Kto se bojí, nech nečíta!

Kniha je pomenovaná podľa názvu jedného z desiatok fejtónov. Prejavilo o ne záujem vydavateľstvo Marenčin, a tak som mu dodal všetko-všetko, čo som v priebehu rokov 2007-2010 popísal do viacerých slovenských a českých novín a časopisov. Kniha vyšla r. 2011.

Kniha

Milan Markovič zblízka

A napokon po troch rokoch úvah a spolupráce s opavskou učiteľkou a hudobníčkou Hanou Rychlou vznikla r. 2022 aj vonkoncom neobvyklá 300-stranová životopisná publikácia MILAN MARKOVIČ ZBLÍZKA. Vydal som ju sám. Prečo sa tak stalo a o všetkých možných dobrodružstvách okolo toho sa možno dozvedieť po jej prečítaní.

Obálka-pesničkyrnd001

zápisy mojich pesničiek z Radošinského naivného divadla

P.S.: Malý dodatok – notové zápisy pesničiek z Radošinského naivného divadla sem už vlastne ani veľmi nepatria, sú to len asi tridsaťstranové zošitky. Nuž ale stalo sa. Vyšlo aj číslo 2, ale to už je červené... V oboch sú okrem mojich pesničiek aj skladby Janka Melkoviča.